Hayatlarımıza yeni katılan ailenin en küçük üyesi için oda hazırlığı ve mobilya seçimine karar verme aşamasında birçok detaya dikkat ederiz. Bebeğin konforunu sağlayacak özelliklere sahip fonksiyonel bebek mobilyalarında tercihimizi belirleyen noktalardan bir diğeri de nasıl bir tasarıma sahip olduğudur.

Bebeklerin sağlığını önemseyen özelliklere sahip, kullanışlı alanlar oluşturan mobilyalar; korumak ve her türlü tehlikeden uzakta büyütmek istediğimiz bebeğimizin odası için öncelikli tercihimizdir. Hem kaliteli malzemelerden üretilmiş ve kullanım açısından güvenli özelliklere sahip hem de tasarımıyla ilgi çekici bebek odası tasarımları, her iki açıdan da aranılan kriterleri karşılamaktadır. Yatağı, şifonyeri, dolabı, alt değiştirme ünitesi, rafları ve daha birçok detayıyla bebek odası tercihimiz, konforlu olduğu kadar dünyayı yeni keşfetmeye başlayan bebeklerimiz için ilgi çekici ve mutlu bir şekilde büyümesini sağlayacak dizayna sahip olmalıdır. Dingin bir hava yaratan minimalist tarz mı, renklerle sakinliğin dengelendiği bir atmosfer mi yoksa eğlenceli bir dekorasyon oluşturan stil mi? Bebeğiniz için tercih edeceğiniz dekorasyon teması konusunda fikir arıyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. İşte size dekorasyon oluştururken ilham verecek farklı stillerde bebek odası tasarımları:

Mavi ve Beyazın Uyumunda Huzurla Büyüyen: Küçük Denizci

Bebek odası tasarımları arasında tercih yaparken öncelikli beklentimiz, bebeğin huzurlu bir atmosferde büyümesi olmaktadır. Renk kullanımının özenle seçildiği ve denizi yansıtan bir karaktere sahip olan Ocean Baby, bebeğiniz için dinlendirici etki yaratacak temasıyla ideal bir seçim olabilir. Mavi ve beyazın yarattığı sakinliğin denizci temasının detaylarıyla hareketlendirildiği takımda; göz yormayan sadelik dikkat çekiyor.

Ocean Baby

Ocean Baby, beyaz renk yoğunluklu sade tasarımına çizgisel detaylar ve pusula simgesiyle bir karakter kazandırarak küçük denizciler için hem sakin hem ilgi çekici bir oda tasarımı oluşturuyor. Üç kapaklı gardırobu, dört çekmeceli şifonyeri, raf ve çekmece bölmeli farklı karyola tasarımıyla anneler için bebeklerinin tüm eşyalarını rahatça saklayabilme alanı sağlıyor. Takımın sahip olduğu fazla saklama alanı; odanın konseptini ön plana çıkararak fazla eşyalarla oluşabilecek karmaşıklığı ortadan kaldırıyor. Dolap içlerinde bulunan LED aydınlatmalar, bebeğiniz mışıl mışıl bir uykudayken sizin de ışığı açmadan rahatça odayı kullanabilmenizi kolaylaştırmaktadır. Fonksiyonel özelliklere sahip büyüyebilen karyola dizaynı; çekmece ve asansör mekanizmalı korkuluklar kaldırıldığı zaman bebeğinizin 7 yaşına kadar kullanabileceği çocuk karyolası olmasına imkan sağlamaktadır. Dilerseniz 7 yaşından sonra da Ocean konseptinin devamı olan genç odası için uyumlu olarak tasarlanmış çalışma masası ve kitaplık ile daha da uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz. Tasarımıyla iç açıcı bir atmosfer oluşturan ve dinginlik veren Ocean Baby, kullanışlılığıyla da hem ebeveynler hem de bebekleri için konforlu alanlar yaratıyor.

Minimalist Tarzla Yaratılan Sadelik

Bebekler gibi saf ve duru bir görünüme sahip sade bir dekorasyon yaratmayı düşünüyorsanız minimalist tarz, bebek odası tasarımları arasında sizin için en güzel öneri olacaktır. Fazla detayla kalabalıklaştırılmamış, göz yormayan renk ve tasarıma sahip mobilyalarla oluşturulmuş Yummy, minimalist tarzı yansıtan kusursuz bir sadeliğe sahip. Tek renk olarak beyaz kullanılan modelde, dolap ve çekmece kulplarında yer verilen sevimli figür, mobilyalara uyumlu bir hareket kazandırarak sadeliğin yarattığı dengeyi korumuştur.

Yummy

Gardırpop, şifonyer ve farklı tarzlarda seçeneklere sahip karyolasıyla tasarımının kusursuzluğunu fonksiyonel özelliklerle bütünleştirmiştir. Sallanan karyola, büyüyebilen karyola, çekmeceli karyola gibi seçenekleriyle her ihtiyaca yönelik tasarımlar sunmaktadır. Minimalist tarzın en dikkat çeken noktalarından olan az eşyayla sağlanmış sadeliği bebek odası dekorasyonunda uygulamanız için Yummy, mükemmel bir öneri oluyor. Çekmece ve dolaplarının fazlalığı, orta alanda kalacak eşyaların oluşturacağı kalabalık görünümü yok ederek sade ve kusursuz bir bebek odası dekorasyonu oluşturmanızı kolaylaştırmaktadır. Bebeklerin muhteşem duruluğunu sergileyen sade bebek odası tasarımları için minimalist tarz, Yummy gibi bir bebek odası modeliyle kolaylıkla oluşturulabilir.

Sportif Minikler İçin Enerji Veren Dinamik Bir Tasarım

Bebek odası tasarımları araştıran ebeveynler için enerji veren hareketli bir dekorasyon önerisi olarak spor temasını söyleyebiliriz. Bebeklerin odalarında gördükleri her obje, onlar için keşfedilmeyi bekleyen ve öğrenmek istedikleri detay olmaktadır. Hayal dünyalarına, gelişimlerine ve algılarına olumlu etkide bulunacak spor teması bebeklerin ilgisini çekecek ve onları daha bebeklikten yönlendirecek bir seçim olabilir.

Golf Star Baby

Yoğunluklu olarak beyaz rengin kullanıldığı ve kahve tonlarıyla dengeli bir uyum yakalandığı, Golf Star Baby, golf topu şeklinde tasarlanan çekmece ve dolap kulplarıyla sportif bir tema oluşmasını sağlıyor. Büyüyebilen karyolasıyla uzun süreli kullanım sağlayan model, sallanan karyola seçeneğine sahip. Bebeğinizin eşyaları için düzenli ve organize bir saklama alanı sağlayan bölmeli çekmece ve iki ya da üç kapaklı dolap modülleri anneler için kullanım kolaylığı oluşturuyor. Bebeğinizin oyunlarla ve öğrenme aktiviteleriyle büyüyeceği ona ait bir dünya olan odası, golf temasının işlendiği takımla spora karşı ilgisini oluştururken hayal gücüne de olumlu bir etkide bulunacaktır. Spor temasını sadelikle yansıtan bu modelin yarattığı enerjik etkiyi; mavi tonlarında aksesuarlar ve odanın bir bölümünde kullanabileceğiniz dinamik renklerle arttırabilir, keyifli bir bebek odası tasarlayabilirsiniz.