Ev dekorasyonunuzda kullandığınız renkler, nasıl bir atmosfer yaratmak istediğinizi yansıtır. İhtişamlı mı, güçlü mü, zarif mi, yoksa enerjisi yüksek mi, olması gerektiğine zevklerinizin ve hislerinizin yönlendirmesi ile karar verirsiniz.

Evin en değerli noktası, misafirlere açılan özel bir kapı olan salon ya da tercihinize göre oturma odası, nasıl bir atmosferden hoşlandığınızı ve tarzınızı konuklarınıza yansıttığınız alandır. Bu yüzden ev dekorasyonu oluştururken bu bölümde tercih edilecek olan koltuk renkleri de sizin tarzınıza dair ipuçları verdiği için oldukça önemlidir. Seçeceğiniz koltuk rengi, yansıttığı hislerle odanın tüm atmosferine etki edecektir. Renklerin dekorasyona etkilerine ve hangi renkle canlılık kazanan bir dekorasyon oluşturacağınıza dair fikir arıyorsanız bu içeriğimiz tam sizlere göre! İşte; değdiği her ortama canlılık veren, öne çıkan ve güçlü duran koltuk renkleri hakkında ipuçlarımız:

Zarif ve Seçkin Dokunuş: Lila

Morun ihtişamından etkilenen lila, bu rengin daha yumuşak bir tonu olarak zarifliği simgeliyor. Dinginlik hissi veren bir yapısı da bulunan lila, zarafeti ve lüks dekorasyonu sevenler için öne çıkan koltuk renkleri arasında olacaktır.

Mia Oturma Grubu

Salonunuzda hem doğal görünüme sahip hem de zarif duruşuyla çarpıcı bir etki yaratacak koltuk takımı renkleri düşünüyorsanız; lilanın evinizde oluşturacağı etkiye dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz. Bulunduğu ortama lüks ve seçkin bir görünüm kazandıran lilayı koltuk rengi olarak seçtiğinizde, dekorasyonunuzu zenginleştiren etkisini hissedeceksiniz. Salon takımı koleksiyonumuzda bulunan Mia Oturma Grubu, lilanın kusursuz görünümünü ve zarifliğinin yansımasını evlerine taşımak isteyenler için fikir veren bir öneri olacaktır. Modern tasarımı eşsiz rengiyle birleştiren Mia Oturma Grubu, bulunduğu ortamda dingin bir algı yaratırken zarif duruşuyla da seçkin bir hava oluşturuyor. Abartı ve ihtişamlı görünen koltuk renkleri yerine daha soft tonlarla canlılık kazandırmak için, dekorasyonunuzda lila tonundan esintiler yaratabilirsiniz.

Dinamizm Etkisi: Turuncu

Evin en keyifli sohbetlerinin, aile ve arkadaş buluşmalarının gerçekleştiği, eğlenceli anların en yakın tanığı olan salon ve oturma odasında canlılığı hissetmek isteyenlerdesiniz, dinamik renklerden olan turuncu, aradığınız yüksek enerjiyi evinize yansıtabilir.

Perla Oturma Grubu

Sadeliği simgeleyen açık tonlar ve nötr renkler yerine, bulunduğu atmosferde enerjisiyle canlandırıcı etki yaratacak tonlara dekorasyonunuzda yer vermek, sizin daha mutlu hissetmenizi sağlıyorsa turuncu tonları, koltuk renkleri arasındaki tercihinizde ilk başta gelenlerden olacaktır. Turuncunun dinamizm yaratan etkisini sade ve düz hatlara sahip tasarımla bir araya getirerek mükemmel bir denge sağlayan Perla Oturma Grubu, hayal ettiğiniz canlılığı evlerinizde hissetmeniz için tasarlandı. Minimal desenlerin beyaz tonların üzerinde kullanıldığı berjer koltuğu da turuncu ile kusursuz bir uyum yakalayarak tasarımda beklediğiniz hareketliliği gözler önüne seriyor. Misafirlerinizle ve ailenizle geçireceğiniz en keyifli anlarda enerjisi yüksek bir atmosfer yaratmanız için bu koltuk takımı, sizlere güzel bir öneri olabilir.

Güçlü ve Asil Duruş: Bordo

Dekorasyonda güçlü etki yaratan tercihler yapmayı seviyorsanız bordonun etkileyiciliğini salonunuza yansıtabilirsiniz. Koltuk renkleri için yapacağınız seçimde dekorasyonunuzu güçlü gösterecek asil havayı bordo rengini tercih ederek yaratabilirsiniz.

Lacivert, haki, yeşil gibi baskın renklerle kombinleyebileceğiniz bordo, hem modern hem de klasik salon dekorasyonu için güçlü bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır. Farklı tarzlarda ve konseptlerde yer verebileceğiniz bu renk, tek başına kullanıldığında da dekorasyonda öne çıkan yıldız parça olarak parlayacaktır.

İhtişamı Sevenlere: Lacivert

Koyu tonlarda olduğu halde kusursuz bir parlaklığa sahip lacivert, ihtişamlı görünümü ile dekorasyonda canlı ve etkili bir hava oluşturuyor. Lüks ve kaliteli görünümü dekorasyonunuza yansıtmayı istiyorsanız, koltuk rengi seçiminizde laciverte yer vererek yaratacağınız atmosfere ihtişam katarak canlılık kazandırabilirsiniz. Renklerin büyüleyici etkilerini, seçeceğiniz tonlarla sizler de dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz.

Koltuk renkleri ile ilgili ilham alabileceğiniz ve sizlere farklı fikirler sunabilecek “Salonunuza Koltuk Takımı Renk Uyumu ile Hava Katın” yazımıza da göz atabilirsiniz.