Dekorasyonu bütünleştiren ve tarzını ortaya çıkaran en önemli detaylardan biri, doğru tamamlayıcı parçaların seçilmesi ve odanın havasının aksesuarlarla zenginleştirilmesidir. Çağdaş çizgileri yansıtan tasarımlarla vurgulayabileceğiniz modern salon dekorasyonu hakkında hazırladığımız içeriğimizde, çarpıcı parçalar kullanarak seçkin bir hava yaratabileceğiniz önerilere yer verdik.

Salon dekorasyonunuzun genel hatlarını modern stilde oluşturmak istediğinize karar verdikten sonra aksesuarlarınızda ve orta sehpa, kitaplık, dresuar, dekoratif raf gibi tamamlayıcı parçalarınızda modern esintiler hissettiren seçenekleri tercih ederek bütünlük yaratabilirsiniz. Geometrik çizgiler, metal ve ahşabın bir arada kullanıldığı tasarımlar, mobilya stillerindeki keskin hatlar modern dekorasyonu vurgulayan ve çağdaş hava oluşturan seçeneklerdir. Salon dekorasyonunda yer verebileceğiniz modern stilin yansımalarını hissettirecek kitaplık, orta sehpa, dresuar gibi tamamlayıcı parçalarla oluşturabileceğiniz dizayn için hazırladığımız önerilerimize birlikte göz atalım:

 Duvarınızın Bir Bölümünü Modern Çizgilere Sahip Kitaplığa Ayırın

Modern salon dekorasyonu için dikkat çeken ve bulunduğu odaya stil kazandıran bir öneri olacak kitaplık, oluşturmak istediğiniz dizaynı, sahip olduğu tasarımıyla ön plana çıkaracaktır. İster dekoratif ister tamamını işlevsel kullanabileceğiniz tamamlayıcı bir parça olarak büyük bir kitaplık, salonunuzda tüm dikkatleri ilk bakışta üstüne çekecektir. Dekorasyon tüyosu olarak, kitaplığınızın bir kısmında kitaplarınıza yer verirken bir kısmında da modern izler taşıyan metal ya da bakır renkli parlak aksesuarlara yer verebilir böylece göz alıcı bir şıklık yaratabilirsiniz.

Bookshelf Big

Salon dekorasyonunuzda ön plana çıkacak kitaplık önerisi olarak Bookshelf Big, geometrik çizgileri ve farklı tasarımıyla modern havayı oluşturmanızı sağlayacaktır. Büyüklüğü ve tasarımıyla salonunuza çarpıcı bir görünüm kazandıracak olan kitaplık, tamamlayıcı parça olarak dekorasyonunuzun yıldızı olacak. Sade ve düz hatlarda koltuk takımı seçebilir, geometrik detayıyla modern tasarımı vurgulayan kitaplığınıza salonunuzda yer açarak dekorasyonunuza hareket kazandırabilirsiniz. Odanın havasını değiştirdiği gibi duvarınıza da dikkat çeken bir vurgu yapmanızı sağlayacaktır.

Farklı Tasarımıyla Dikkat Çeken Dresuar İle Modern Atmosfer Yaratın

Salon dekorasyonunuzu oluştururken tasarımıyla fark yaratan tek bir tamamlayıcı ürün kullanarak bile hayal ettiğiniz modern havayı tüm odada hissettirebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz salon takımı modelini modern tasarımıyla tamamlayan bir dresuara salonunuzda yer vererek zengin bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Evin giriş bölümünde de yer verilen dresuarı, dekoratif ürünlerinizi sergilemek ve dekorasyona farklı bir yorum getirmek için salonunuzda kullanabilirsiniz.

Infinity Dresuar

Modern salon dekorasyonu için kusursuz bir öneri olacak Infinity Dresuar, hareketli ve fark yaratan tasarımıyla oluşturmak istediğiniz atmosferi şıklıkla bütünleştirecektir. İki koltuk arasında yer verebileceğiniz dresuarı modern aksesuarla tamamlayabilir, böylece dekorasyonunuzun bütünlüğünü gözler önüne serebilirsiniz. Dilerseniz dresuarın üst tarafında olacak şekilde alan genişliği yaratacak dekoratif bir ayna kullanabilir ya da çarpıcı bir tablo seçerek salonunuzun en modern köşesini yaratabilirsiniz. Şık detaylarla zenginleştirilmiş dekorasyon, hayal ettiğiniz tarzı daha kolay bir şekilde yansıtmanızı sağlayacaktır.

Tüm Gözler Onun Üzerinde: Ahşap ve Metalin Kusursuz Birleşimi

Endüstriyel tarzı çağrıştıran metalin, ahşapla modern bir şekilde yorumlandığı orta sehpa tercih ederek salon dekorasyonunuzu şıklıkla bütünleştirebilirsiniz. Hem işlevsel olarak servis yaparken ya da kişisel eşyalarımızı koyabilmek için kullandığımız kurtarıcı bir tamamlayıcı olan ahşap sehpayı, modern tasarımlarla salonunuzun en güzel dekoratif parçası haline getirebilirsiniz.

Iron Orta Sehpa

Modern salon dekorasyonu için olmazsa olmaz bir modül olan orta sehpa için odanın tüm havasını modern esintilerle dolduracak Iron Orta Sehpa, sahip olduğu iki parçayla da kullanım açısından işlevsel çözümler sunacaktır. Farklı tasarımını ahşap ve metal birleşimiyle sunan bu model, geometrik çizgileriyle çağdaş bir görünüm kazanırken ahşapla yakaladığı uyumla da estetik anlayışını dekorasyonunuzda uygulamanızı sağlıyor.

Keskin Hatlarla Yakalanan Modern Stil

Modern salon dekorasyonunu ortaya çıkaran detaylardan bir diğeri de mobilyalarda keskin hatlara yer verilmesidir. Salonunuzda tercih edebileceğiniz tamamlayıcı parçaya bir başka öneri olarak Boxes Orta Sehpa, keskin hatlarını ahşabın yarattığı sıcak havayla kusursuzca yumuşatarak modern tasarımda birleştirmiştir.

Boxes Orta Sehpa

Tasarımının büyüklüğü ve düz hatları sayesinde kullanım açısından işlevsel olan bu model ile hem misafirlerinizi rahatça ağırlayabilir hem de salon dekorasyonunuzu şık aksesuarlarınızla bütünlük içerisinde tamamlayabilirsiniz. Salonunuzda hayal ettiğiniz modernliği tek başına öne çıkaracak forma sahip orta sehpa, ahşap yüzeyiyle de sıcak ve samimi bir atmosferde hissetmenizi sağlayacaktır. Eksiksiz ve tüm detayları düşünülmüş bir dekorasyon oluşturmak için tamamlayıcı parçaların seçimi oldukça önemlidir. Bu nedenle sehpa, dresuar, kitaplık, raf gibi modülleri tercih ederken oluşturmak istediğiniz atmosfere olan uyumunu göz önünde bulundurmalısınız. Sizlere farklı fikirler oluşturabilecek diğer tamamlayıcı parçalarımız için web sitemizden aksesuarlara göz atabilirsiniz.