Modern ev dekorasyonu oluşturduğunuz zaman odaların da bütünlük oluşturacak şekilde dizayn edilmesi güzel bir uyum yakalamanızı sağlayacaktır. Dekorasyon stilinizde modern tema tercih edip yemek odanıza bu ahengi yansıtmayı isteyenlerdenseniz bu bilgiler tam size göre!

Tasarımıyla şıklığı gözler önüne seren ve detaylarıyla zarifliği yansıtan modern yemek odası takımları ile hayal ettiğiniz stile sahip yemek odası dekorasyonunu oluşturmanız için hazırladığımız önerilerimiz:

Renkleri Dekorasyonunuza Dengeyle Yansıtın

Yemek odası, salonunuzun içerisinde yer alacaksa salon takımınızı tamamlayacak renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Bağımsız bir yemek odasına sahipseniz modern dokunuşlarla oluşturacağınız dekorasyonunuzda renk tonlarını, odanın atmosferini dengeleyecek şekilde kullanmalısınız.

Liza Yemek Odası

Belli renklerin çevresinde tasarlayacağınız dekorasyona karışıklık yaratacak farklı tonları eklememelisiniz. İki ya da üç rengin sağlayacağı uyumla dengeli bir görünüm oluşturarak modern bir atmosfer yaratabilirsiniz. Pastel ve nötr tonlarında renklerin kullanıldığı modern yemek odası takımları ile hayal ettiğiniz stili yansıtabilirsiniz. Renklerin dengeli kullanıldığı, göz yormayan modern yemek odası takımına, koleksiyonumuzda bulunan Liza Yemek Odası Takımı, modern çizgileri evlerine taşımak isteyenler için kusursuz bir öneri olacaktır. Pastel pembe tonlarının ahşapla yakaladığı muhteşem uyum, modern hatlarla birleştirilerek tasarıma dönüştürülmüştür.

Mermer Desenli Detaylarla Dekorasyonunuzu Zenginleştirin:

Yemek odasında modern hatlarla oluşturulmuş bir dekorasyon hayal ediyorsanız yansıttığı şıklık ile göz kamaştıran mermer detaylara mutlaka yer vermelisiniz.  Mermer detaylara sahip modern yemek odası takımları ile oluşturacağınız atmosferi zenginleştirin.

Marbella Yemek Odası

Yemek odası ürünlerinin tercihinde, ince formda tasarlanmış ve mermer desen detayıyla şıklığı bütünleştirilmiş modellere yer vermeniz modernliği yemek odanızın her noktasında hissettirecektir. Yemek masası, konsolu ve dresuarında nötr renk olan gri tonlarında mermer desenine yer verilen Marbella Yemek Odası, şıklığı modernlikle evinize sunuyor. Detaylarla zenginleştirilen bu tasarım, leziz sofralarınızda misafirlerinizin tüm dikkatini üzerine çekecek.

Yemek Odasında Düz Hatlara Yer Açın

Modern tasarımları simgeleyen düz hatlara ve az detaylara sahip takımlar ile yemek odasının dokusuna modernlik katabilirsiniz. Yemek masası ve konsol gibi parçalarda, düz yüzeylerin kullanıldığı ve motif gibi detayların çok fazla yer verilmediği seçimler yapmanız klasiklikten uzak, modern ve çağdaş bir hava yaratmanızı sağlayacaktır.

Yemek odası takımınızı oluşturan sandalyelerinizde de düz dokulara sahip, sadece bazı bölümlerinde modern çizgileri yansıtan ve hareket katan dikiş detaylarına yer verilen modeller tercih ederek sadeliği gözler önüne serebilirsiniz. Modern yemek odası takımları ile yaratacağınız dekorasyonunuzda oymalı, motifli ve ağır formlara sahip tasarımları tercih etmemeli modernliği ve şıklığı sade seçimlerle yakalamalısınız. Yemek odasında yer verdiğiniz diğer tamamlayıcı detay ve dekoratif ürünlerin formu da bütünlük sağlaması ve göz yormaması açısından modern hatlara sahip olmalıdır.

Sandalyelerinizin Formunda Modernliği Yakalayın:

Yemek odanızda modern bir görünüm sağlamak için sandalye tercihinizi oval kesimde ve sade tasarımlara sahip modellerden yana yapabilirsiniz. Süet ve deri kumaşın kullanıldığı sandalyeler de oluşturacağınız modern atmosferi destekleyecektir.

İnce forma sahip sandalyeler göz yormayan şıklığı sağlamanıza yardımcı olacaktır. Sandalyelerinizdeki renk tercihinizi ise tek renk olarak pastel seçebilirsiniz. Masanın baş kısımlarında kullanılacak sandalyelerinizde ise renkli tercihler yaparak dengeli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Modern yemek odası takımları arasında seçim yaparken seçeceğiniz sandalyelerin diğer mobilyalarınızla hem renk hem de form olarak uyum sağlaması önemli olacaktır.

Modern Kesim Aynalarla Dekorasyonunuzu Destekleyin:

Yemek odası dekorasyonunuzu tamamlayan en önemli detaylardan biri aynalardır. Hem alanı daha ferah ve geniş göstermenizi sağlarken hem de tasarımları ile duvarlarınıza da modern izler yansıtacaktır.

Konsol üzerinde konumlandırabileceğiniz ayna tercihiniz, büyük tek bir parça yerine belli desenleri yansıtan formda tasarlanmış, parçalı aynalardan yana olabilir. Modern yemek odası takımları ile oluşturduğunuz atmosferi dekoratif modern aynalarla tamamlayarak şıklığı her alana yansıtabilirsiniz.