Ev içerisinde en fazla zaman geçirdiğimiz oturma odasının dekorasyonu, hem rahatlığımızı sağlaması hem de stili ve renkleriyle odanın atmosferine güzel bir enerji yayması için özenle oluşturulur. Evin tarzına canlılık kazandıracak ve uyumuyla içinizi açacak bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız renkli oturma odası dekorasyonu fikrini uygulayabilirsiniz.

Birbirini uyumla tamamlayan benzer tonlarla yumuşak geçişler yapacağınız ya da kontrast oluşturan zıt renklerle canlılık katacağınız oturma odanızda renklerin etkileyici gücünü kullanabilirsiniz. Böylece oda dekorasyonunun stilini de renklerle oluşturabilir, koltuk takımınızın tarzına ve renk seçimlerinize uygun aksesuar ve tamamlayıcı parçalarla oturma odası dizaynını kusursuzca bütünleştirebilirsiniz. Canlı renklerle hareket kazandırılmış bir atmosfer mi, yoksa natürel tonlarla yakalanmış sade bir uyum mu? Sizlere fikir verecek birbirinden farklı renkleri kullanarak oluşturulmuş uyumlu kombinlerle renkli oturma odası dekorasyonu için hazırladığımız önerilerimiz:

Asil Bir Hava Oluşturan: Bordo ve Koyu Mavi

Klasik esintilerle renkli oturma odası dekorasyonu yaratmak isteyenler için bordonun güçlü duruşunu duruluğuyla tamamlayan mavi tonlarını önerebiliriz. Tek başına kullanıldığı zaman farklı etkiler yaratan mavi ve bordo, birlikte kombinlendiğinde dekorasyona asil bir duruş ve seçkin bir görünüm kazandırıyor. Ev içerisinde hem dinlenme hem misafirlerle birlikte zaman geçirmek için en fazla kullandığımız alan olan oturma odasında şık renkler ve tasarımlarla oluşturulmuş ağırlığı olan bir dekorasyon tercih edenler için bu iki renk seçimi, tam aradığınız stili yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Sophia Oturma Grubu

Mavinin koyu tonlarının yarattığı dinlendirici etkisi ile bordonun bulunduğu ortama sıcak bir atmosfer kazandıran gücünü birleştirerek şık bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız Sophia Oturma Grubu, bu iki rengi kusursuzca bir araya getiren ideal bir öneri olacaktır. Mavinin ve bordonun koyu tonlarının yarattığı ağırlığı, koltuklarının kapitone dikiş detayı ve klasik stiliyle birleştiren bu model; oturma odası dekorasyonunuzun asil bir duruş oluşturmasını sağlayacaktır.  Renk seçimlerinizin yansıttığı etki, tüm dekorasyonda hissedilecek ve oluşturmak istediğiniz stilin genel hatlarını ortaya çıkaracaktır.

Toprak Tonları ve Gri Renginin Natürelliği

Toprak tonları ve grinin yumuşak geçişlerle ortaya çıkardığı natürelliği, evinizin en keyifli noktasında hissetmek istiyorsanız pastel renklerin yarattığı bu etkiyi, renkli oturma odası dekorasyonu ile evinize yansıtabilirsiniz. Modern ev dekorasyonlarına yakışan grinin soğuk etkisini, toprak tonlarının sıcaklığı ile mükemmel bir uyumla dengeleyebilirsiniz. Dekorasyonun genel havasını oluşturan koltuk takımı seçiminizde yer verebileceğiniz bu iki renk ile oturma odanızda hayal ettiğiniz natürel atmosferi kolayca oluşturabilirsiniz.

Gloria Oturma Grubu

İkili koltuğunda kullanılan gri renginin soğuk etkisiyle ortaya çıkan şıklığı, üçlü koltuğu ve berjerinde yer verilen toprak tonlarının sıcak atmosferiyle dengeleyen Gloria Oturma Grubu, doğallığı dekorasyonunuza yansıtabileceğiniz eşsiz bir tasarıma sahip. Modern çizgilerle yaratabileceğiniz dekorasyon için en ideal renklerden olan gri ve toprak tonlarının bir arada kullanıldığı bu model; koltuk formu ve düz hatlarıyla da oturma odanızda çağdaş bir hava yaratmanızı sağlıyor. Bu renklere sahip koltuk takımı ile oluşturacağınız natürel ve şık dekorasyonu, tamamlayıcı parçalarda yer vereceğiniz benzer renk tonları ile bütünleştirebilirsiniz. Böylece oda içerisinde farklı noktalarda yapacağınız renk geçişleri ile natürelliğin dekorasyondaki sürekliliğini sağlayabilirsiniz.

Lila ve Pembe Uyumuyla Yakalanan Canlılık

Renkli oturma odası dekorasyonu yaratarak zamanınınız büyük çoğunluğunu geçirdiğiniz alana canlılık kazandırmak istiyorsanız lila ve pembe tonları sizin için kusursuz bir seçim olacaktır. Uyumlu renkleri bir arada kullanarak dekorasyonda göz yormayan dengeyle oluşturulmuş bir canlılık yakalayabilirsiniz. Koltuk takımınızda tercih edeceğiniz renklerin benzeri olan açık ya da daha koyu tonları, farklı modüllerde ve parçalarda kullanarak dekorasyonunuzun tamamına yayabilirsiniz.

Mia Oturma Grubu

Lila rengi ile dekorasyonda sakin bir etki yaratan Mia Oturma Grubu‘nu, bu rengin daha koyu tonlarına sahip pembe renkli Lina Yan Sehpa ile bir arada kullanarak ortama canlılık kazandıran uyumlu bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Benzer tonlarla yakalanan renk uyumu, dekorasyonda bütünlüğü kolayca elde etmenize yardımcı olacaktır. Renkleri ile uyum yakalayan bu iki modele yer verdiğiniz oturma odanızda, duvar rengi ile perde ve halı gibi tamamlayıcı parça tercihinizde de gri renginin açık tonlarını kullanabilir böylece renklerin etkisiyle şık bir ambiyans yaratabilirsiniz.