Kız çocukları ergenlik dönemiyle birlikte hayatlarının yeni bir bölümüne geçerler. Fikirleri, zevkleri, beğenileri bu dönem içerisinde değişerek farklılaşmaya başlar. Kız çocuklarının büyümesiyle odalarının genel hatları, onlar için ilgi çekiciliğini kaybetmeye başladığından dolayı bu değişim, yaşam alanları olan odalarının dekorasyonunda da oluşur.

Genç kızlık dönemine geçiş yapan kız çocukları için odada geçirilen zamanın çok daha fazla olmaya başlamasıyla; arkadaşlarla uzun sohbetler eşliğinde keyifli zamanları ağırlayacağı, bazen yalnız kalarak dinleneceği, konsantrasyon sağlayıp derslerine yoğunlaşacağı odasının dekorasyonu; kendisi için de oldukça önemli bir konu haline gelir. Çocuk odasının yarattığı renklerle ve figürlerle canlandırılmış atmosfer, oyuncakların odada oluşturduğu yoğunluk, yerini daha sade bir oda dekorasyonuna bırakır. Değişen zevklerle birlikte dekorasyonda daha yalın bir hava oluşturacak sade genç kız odaları tercih edilmeye başlanır. Duruluğu yansıtan genç kız odası mobilyaları, estetik görünümü sağlayan zarif detaylar, pastel tonların yarattığı iç açıcı atmosfer; sade genç kız odaları için oluşturulacak dekorasyonu süsleyerek genel hatları oluşturur. Yalın bir havaya sahip sade genç kız odaları yaratmak için size fikir oluşturacak önerilerimize birlikte göz atalım:

Kuğu Gibi Bir Duruş: Beyazın Kusursuzluğunu Yansıtın

Sade genç kız odaları dekorasyonlarında en göze çarpan ayrıntı, beyazın büyüleyici etkisinin kullanılmasıdır. Duru bir atmosfer oluşturacak beyaz rengini genç kız odası mobilyalarında tercih edebilir, dekorasyonu tamamlayan; duvar kağıdı, aksesuar, halı gibi detaylarda beyaz renginin kusursuzluğunu ortaya çıkaracak soft renklere yer verebilirsiniz. Böylece beyazın yarattığı sadeliği çok canlı renklerle gölgelememiş olursunuz.

Laura

Beyaz rengin dekorasyonda kusursuz görünüm yaratmasıyla birlikte dinlendirici ve sakinlik hissettiren bir etkiye sahip olması nedeniyle ruh hali değişimlerinin yaşandığı bir süreç olan ergenlik döneminde, genç kız odası mobilyalarında tercih edilebilir ve huzurlu bir atmosfer oluşturulabilir. Beyaz rengin bir kuğu gibi kusursuz görünüm oluşturduğu ve sadeliğiyle dinginliği hissettirdiği genç kız odası mobilyasında kullanımına öneri olarak, Genç koleksiyonumuzdaki Laura, sizlere ilham verebilir. Beyaz rengin sadeliğinin, pastel pembe tonlarındaki zarif detaylarla süslendiği takım, yalınlığın yarattığı kusursuz şıklığı ile göz kamaştırıyor. Peri masalını andıran tül cibinliği ile odanın atmosferini yine beyazın büyüleyici etkisi altına alıyor.

Estetik Detaylarla Zarif Esintiler Yaratın:

Sade genç kız odaları için yaratılacak dekorasyonu, estetik görünüm sağlayan zarif detaylarla süsleyerek tamamlayabilirsiniz. Oda dekorasyonunda iki ya da en fazla üç renk kullanarak doğallığı yakalayabilirsiniz.

Butterfly

Odanın genelinde kullanıldığınız renkler, seçtiğiniz genç odası mobilyasının tarzı, duvarlarda yer verdiğiniz objeler, tamamlayıcı aksesuarlar bir bütünlük içinde olduğu zaman dengeyle oluşturulmuş sadeliği genç kız odası dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz. Odanın atmosferinde oluşturacağınız bu denge, dekorasyonun zarif detaylarını ön plana çıkararak estetik bir görünüm oluşturmanızı kolaylaştıracaktır. Her bir noktasında zarifliği ile dikkat çeken ve estetik bir duruşu ortaya çıkaran esintileri hissedeceğiniz, koleksiyonumuzda bulunan eşsiz tasarıma sahip Butterfly, sizlere sade genç kız odaları için yaratıcı fikirler verebilir. Beyaz ve düz hatlara sahip tasarımı, sadeliği yansıtırken dolap ve çekmece kulplarına konmuş kelebekler, detaylarla yakalanan zarifliği gözler önüne seriyor. Çocuk odası mobilyalarının yalınlığına, yatak başında kullanılan kapitone detaylı pastel pembe tonlarındaki yatak başlığı estetik bir görünüm kazandırıyor. Parçaların birbirine uyum sağladığı ve zarif esintilerin sadeliği zenginleştirdiği bu takım, genç kız odası dekorasyonu için güzel bir örnek olabilir.

Desen ve Renklerin Güçlü Duruşuna Pastellik Katın

Sade genç kız odaları oluştururken dekorasyonlarda yer verilecek renk ve desen tercihlerinin; canlı, karmaşık ve güçlü duruşuyla göz yoran bir hava yaratmaması için bu tamamlayıcı detayların seçimini, pastel tonlardan ve daha düz hatlara sahip tasarımlardan yana yapabilirsiniz.

Oluşturmak istediğiniz atmosferin yalınlığını gölgelemeyecek ve çok fazla dikkat çekerek yorucu bir dekorasyon yaratmayacak pastel tonlarını kullanarak hayal ettiğiniz sadeliği ön plana çıkarabilirsiniz. Yatak örtüsü, perde, halı gibi detaylarda büyük desenler tercih ediyorsanız renk seçiminde açık tonlarda tek bir renge yer verebilirsiniz. Böylece desenler arka planda durarak baskın bir şekilde karmaşık bir görüntü oluşturmamış olacaktır. Ya da canlı renklerin en yumuşak tonlarını daha küçük desenlere sahip tamamlayıcı ürünlerde kullanarak sadeliği zariflikle yakalayabilirsiniz.